PRO8L3M świętuje dziesięciolecie singlem Nicea. Wielki projekt projektu!

i

Autor: Gosia Turczyńska PRO8L3M świętuje dziesięciolecie singlem "Nicea". Wielki projekt projektu!

PREMIERA

PRO8L3M świętuje dziesięciolecie singlem "Nicea". Topowy projekt powrócił!

2023-09-07 12:30

Najnowsze wydawnictwo, czyli utwór "Nicea" zapowiada album "PROXL3M", którego preorder już wystartował. Jak brzmi utwór? Czy powtórzy sukces poprzednich bangerów grupy? Oceńcie słuchając już teraz.

Dziesięć lat to w hip hopie cała wieczność, podczas której powstawały i upadały całe rapowe imperia. Od czasu debiutu w 2013 roku, PRO8L3M konsekwentnie jednak utrzymuje się w czołówce polskiej sceny. Duet unika podążania za trendami w gatunku, budując własne brzmienie pełne odniesień do kultury lat 80. i 90., od polskiego popu po muzykę klubową. Zachwyca też wyjątkowym storytellingiem. Płyty i mixtape’y zespołu od samego początku wyróżniały się swoim konceptualnym charakterem, dekonstruując wizję współczesnej Polski zrodzonej w burzliwym okresie transformacji i opisując dynamiczną wizję nocnego życia wielkiego miasta. Każda z nich to opowieść trzymająca w napięciu niczym sensacyjne kino, pełna scen przemocy i seksu, ale też prawdziwych, wstrząsających emocji, które pojawiają się, gdy opada kamienna maska.

Rap 20 - słuchaj i głosuj na swoje ulubione hip-hopowe kawałki!

Wywiad Bedoes | SUN FESTIVAL RADIO ESKA

Pro8l3m - płyta Proxl3m

Na dziesiątą rocznicę działalności PRO8L3M zapowiada “PROXL3M” - materiał, którego premiera odbędzie się 1 grudnia nakładem wytwórni 2020. To koncept album o przewrotnym charakterze, na którym duet pozwala sobie na zabawę dotychczasową konwencją, zarówno lirycznie, jak i muzycznie. Ze względu na rocznicowy charakter, znajdą się na nim również odniesienia do innych produkcji zespołu. 

Wraz z premierą piosenki i klipu w serwisach streamingowych rusza preorder albumu. Na stronie pro8l3m.pl będzie można kupić album w trzech wersjach. Wszystkie będą wydane z drugim - instrumentalnym - CD oraz z dodatkowym numerem, który nie trafi do sieci. Obok niej zespół przygotował również edycje specjalne limitowane. Jedna z nich umieszczona jest w wyjątkowym opakowaniu stworzonym w technologii druku 3D, zaprojektowanym specjalnie pod album “PROXL3M” przez WOLF3D. Druga z kolei zawiera album umieszczony w wersji cyfrowej na telefonie Nokia 2660. Burner z klapką będzie przepustką do gry rozszerzającej świat płyty na powstałą społeczność posiadaczy tego wyjątkowego artefaktu. Każdy z telefonów będzie zawierać nie tylko dodatkowe materiały cyfrowe (pliki audio, grafiki, zdjęcia itd.), ale też książkę telefoniczną z numerami do wszystkich posiadaczy tej edycji albumu. Anonimowi uczestnicy będą mogli wchodzić w interakcję ze sobą nawzajem, a także nawet z artystami.

To dopiero początek ogłoszeń dotyczących rocznicowej celebracji. Między dzisiejszą premierą pierwszego singla a przyszłoroczną trasą koncertową będą zdradzane jeszcze kolejne elementy misternej konstrukcji, jaką jest “PROXL3M”. Projekt ostatecznie oddziaływać będzie na wszystkie zmysły.

Nicea - piosenka PRO8L3M

Pierwszym klipem zapowiadającym wydawnictwo jest obraz nakręcony do piosenki "Nicea". Teledysk powstał dzięki współpracy PRO8L3M-u z Betclic w ramach międzynarodowego konkursu młodych twórców - Papaya New Directors. "Nicea" jest drugą z siedmiu tegorocznych produkcji Betclic Studios - domu produkcyjnego i platformy wideo wiodącego bukmachera w Polsce. Jego reżyserem jest Piotr Matejkowski.

Nowości Muzyczne 2023 - LISTA: ZAGRANICZNE, POLSKIE, HITY, GORĄCE PREMIERY

W historii poznajemy głównego bohatera płyty - w tej roli Andrzej Chyra - który przypadkiem spotyka się ze światem współczesnego rapu i widzi w nim nieudolne próby naśladownictwa jego własnej rzeczywistości. Tekst utworu, począwszy już od skitu z intra, daje słuchaczowi narzędzia interpretacyjne, by złapać właściwą optykę pozwalającą przejrzeć na wylot fantazję na temat trapowo-drillowych klimatów.

Źródło: PRO8L3M świętuje dziesięciolecie singlem "Nicea". Topowy projekt powrócił!