Post Malone zwolnił tempo. Przejmująca piosenka Overdrive daje do myślenia

i

Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Post Malone zwolnił tempo. Przejmująca piosenka Overdrive daje do myślenia

NOWOŚĆ RAPOWA

Post Malone zwolnił tempo. Przejmująca piosenka Overdrive daje do myślenia

2023-07-15 16:25

Nominowany do Grammy i posiadacz ośmiu diamentowych singli w USA Post Malone prezentuje najnowszy singiel „Overdrive”. Utwór zapowiada wyczekiwany album „Austin”, który ukaże się już 28 lipca.

Spis treści

  1. Post Malone - piosenki, muzyka, kariera, sukcesy
  2. Post Malone - piosenka Overdrive

„Overdrive” to trzeci singiel promujący „Austin”. Wcześniej Post Malone udostępnił świetnie przyjęte utwory „Chemical” oraz „Mourning”. „Austin” to już piąty album artysty, który naprawdę nazywa się Austin Richard Post. W miniony weekend Posty rozpoczął trasę po Ameryce Północnej pod szyldem „If Y’all Weren’t Here, I’d Be Crying”. W trakcie zupełnie nowego setu artysta zaprezentował przedpremierowo aż trzy utwory z albumu „Austin”. Pochodzący z Dallas w Teksasie Post Malone to prawdziwy fenomen. W Stanach przyznano mu osiem diamentowych odznaczeń. Ma na koncie także nominacje do Grammy. Artysta regularnie bije rekordy odtworzeń, zaciera granice, a każdym kolejnym artystycznym krokiem rozpala wiele dyskusji w internecie. Jego światowa kariera zaczęła się w 2015 roku, kiedy ukazał się duet z Quavo „Congratulations”. Posty zdobywał numery jeden na listach przebojów jeden po drugim oraz otrzymał wielokrotnie złote i platynowe odznaczenia za płyty i single, także w Polsce.

J Hus powraca z albumem doskonałym. Robi furorę od pierwszych chwil premiery!

Zarobki polskich youtuberów [FRIZ, GIMPER, REVO] | ESKA XD - Radio Eska #65

Post Malone - piosenki, muzyka, kariera, sukcesy

W 2022 roku ukazał się jego czwarty album studyjny „Twelve Carat Toothache”, który zadebiutował w Top 5 zestawienie Billboard 200. Post Malone pobił także rekord liczby odznaczeń za singiel – przyznano mu 17-krotną platynę za „Sunflower (Spider-Man: Into The Spider-Verse)” feat. Swae Lee. W 2023 otrzymał nominację do Grammy w kategorii Najlepszy występ popowego duetu/grupy za „I Like You (A Happier Song)” with Doja Cat – była to jego dziesiąta nominacja do prestiżowej nagrody w ciągu sześciu lat. W 2019 światło dzienne ujrzał trzeci album studyjny Posty’ego, „Hollywood’s Bleeding”. Krążek pokrył się trzykrotną platyną w Stanach i królował na szczycie zestawienia Billboard 200 przez cztery tygodnie, by później powrócić na piąty tydzień i tym samym pobić rekord dla albumu w 2019 roku – był to także najdłużej utrzymujący się na pierwszej pozycji album od ponad roku. Czterokrotnie platynowy singiel „Circles” rządził przez trzy tygodnie w zestawieniu Billboard Hot 100 i łącznie spędził w nim rekordowe 39 tygodnie.

Jeśli o rekordach mowa, Post Malone w trakcie pandemii przygotował koncert ku czci Nirvany. Dzięki transmisji na YouTube artyście udało się zebrać ponad 10 milionów dolarów (!), które przekazał na rzecz WHO i walki z COVID-19. „Hollywood’s Bleeding” było następcą trzykrotnie platynowego „beerbongs & bentleys”, które również debiutowało na szczycie sprzedaży. Drugi pełnowymiarowy album Posty’ego pomógł mu pobić rekord, który obowiązywał 54 lata – aż 9 jego utworów znalazło się w Top 20 zestawienia Hot 100. Pobił także rekord największej liczby utworów w Top 40 zestawienia Hot 100 – 14 piosenek. Dotychczasowy dorobek Post Malone’a tworzą nominowane do Grammy „rockstar” feat. 21 Savage (diament), „Sunflower (Spider-Man: Into The Spider-Verse)” feat. Swae Lee (Diament), „I Fall Apart” (5x platyna), „Psycho” feat. Ty Dolla $ign” (5x platyna), „White Iverson” (5x platyna), „Better Now” (4x platyna) i wiele więcej. W 2018 i 2019 artysta zorganizował własny festiwal – Posty Fest. Post Malone debiutował albumem „Stoney” w 2016 (4x platyna). Mając na koncie mnóstwo sukcesów, pobitych rekordów i cztery niepowtarzalne albumy, Post Malone po prostu się nie zatrzymuje.

Post Malone - piosenka Overdrive