FILMY GROZY

Horror z Bambi na pierwszych zdjęciach! Krew się poleje na całego

2024-03-13 11:32

Słynny jelonek Bambi doczeka się przynajmniej kilku horrorów. Jeden z nich będzie niezwykle krwawą komedią, mającą zarówno bawić i przerażać. Na ekranie pojawi się pięciu studentów i profesor, których leśna wycieczka zamieni się w koszmar. "Martwe zło 2 spotyka Kto wrobił Królika Rogera" - zapowiada twórca.

"Bampire" to zupełne inne, bardziej mroczniejsze, spojrzenie na kultową postać z bajek. Warto już na wstępie zaznaczyć, że horror, o którym piszemy, nie jest tym, który przygotowują twórcy filmu "Kubuś Puchatek: Krew i Miód". Oni również przymierzają się do tej historii, ale będzie to zupełnie coś innego. Wracając jednak do dzisiejszego "Bampire", to mamy dostać komedię i horror w jednym. Projekt, który będzie właściwie hołdem dla slasherów z lat 80. i 90. Pojawiły się już nawet pierwsze szczegóły i zdjęcia!

Aktorzy, którzy zostali brutalnie zamordowani | To Się Kręci #30

"Bampire" o czym jest horror?

Akcja filmu rozgrywa się w 1997 roku. W tle telefony z klapką, fale radiowe, boysbandy i nu-metal oraz raczkujące DVD. Na pierwszym planie mamy jednak pięciu studentów, którzy wspólnie ze swoim profesorem chcą udokumentować istnieje rzadkiego gatunku jelenia. W imię nauki wyruszają na weekendową wycieczkę do lasu. Szybko odkrywają, że nie są w nim bezpieczni.

Bampire to prawdopodobnie najbardziej szalony film, jaki kiedykolwiek próbowano wyprodukować z takim budżetem. Uznaliśmy, że jest to historia warta opowiedzenia. Dla nas to dzieło stworzone z miłości, zrobiliśmy to również dla nas, z pełnym zaangażowaniem" - powiedziała scenarzystka Zoë Wassman

Reżyserem filmu jest Taylor Morden, odpowiedzialny za nadchodzący dokument o serialu "Lost". Scenariusz napisała Zoë Wassman, która również utworzyła zbiórkę związaną z "Bampire". Przypomnijmy, że film powstaje dzięki środkom zgromadzonym przez samych fanów. Horror będzie oczywiście filmem aktorskim, ale nie zabraknie w nim animacji i efektów stworzonych przez Josha Stifte oraz Trystę Kelley. Kelley to wielokrotnie nagradzana makijażysta FX. Tutaj będzie odpowiedzialna szczególnie za krew

Obsada horroru "Bampire" i data premiery

Twórcy podzielili się nie tyle szczegółami fabuły, co również obsadą. Na ekranie pojawią się Jeff Brosy, Chynna Rae Shurts, Weston Oliver, Katie Gibbson oraz Melody Parra, Jacob Rayl, Levee Duplay i Paul Addison. Co ciekawe, będzie można również zobaczyć kilka bardziej znanych twarzy, bo w filmie grają również Diane Franklin ("Lepiej umrzeć"), Lloyd Kaufman ("Strażnicy Galaktyki", "Shakespeare's Shitstorm"), Verona Blue ("Star Wars Jedi: Ocalały") i Greg Sestero ("The Room", "Disaster Artist").

Horror "Bampire" ciągle jest w produkcji. Twócy zapewniają, że oddają całe serce projektowi i wierzą, że to spodoba się wielu widzom. Na każdym kroku podkreślają, że robią taki film, jaki sami chcieliby obejrzeć. Wstępnie premiera jest zaplanowana na październik 2024 roku. Poniżej możecie obejrzeć już pierwsze zdjęcia. Pod galerią odsyłamy też do profilu scenarzystki, która na bieżąco dzieli się informacjami o projekcie.

Źródło: Horror z Bambi na pierwszych zdjęciach! Krew się poleje na całego