Moda

Vans Premium Classics - ulepszona konstrukcja dla Twojego codziennego komfortu

2024-03-13 21:43

Vans przedstawia nową kolekcję obuwia Premium Classics, która została na nowo zdefiniowana pod kątem zwiększonego komfortu, ulepszonego wzornictwa i nowoczesnej konstrukcji. Za sprawą formy, dopasowania i rodzaju materiału, marka odświeża kultowe style, aby stworzyć bezszwowe dopasowanie z nowymi wkładkami Sola Foam, które zapobiegają zniszczeniu), jednocześnie przywracając kultowe detale projektowe z archiwów Vans.

Za sprawą wieloletnich badań, stworzono nową wkładkę z pianki poliuretanowej Sola Foam, która dzięki wysokiej sprężystości zapewnia najwyższy komfort i trwałość, a przy tym aż 30% jej zawartości to bioprodukty roślinne. Wyrafinowana konstrukcja obejmuje także najwyższej jakości materiały płócienne, a także zmodyfikowany kształt i konstrukcję w celu subtelnego ulepszenia.

Dzięki modelom Premium Sk8-Mid 83 i Premium Old Skool kolekcja Premium Classics przywraca zapomniane detale z ery projektowania lat 90.. Wówczas szukając elastyczności w obuwiu, deskorolkarze za pomocą domowych nożyczek przycinali swoje wysokie buty bliżej kostek. I to właśnie jako odpowiedź na stale ewoluujące potrzeby deskorolkarzy na rynek został wprowadzony kultowy model Sk8-Mid. Premium Sk8-Mid 83 przywraca jednorzędowy kołnierz i cieńszy Sidestripe wraz z bardziej błyszczącą ścianą boczną oraz retro szwy w okolicy palców (toe box).

Old Skool, drugie w historii Vans buty skate'owe, zadebiutowały w 1977 roku. Był to pierwszy but Vans z kultowym paskiem Sidestripe, który ugruntował jego miejsce w historii obuwia. Premium Old Skool prezentuje archiwalne detale, w tym bardziej błyszczącą ścianę boczną i taśmę foxingową z oryginalnym wzmocnieniem Osnaburg z lat 90.

Kolekcja Vans Premium Classics już dostępna na stronie  Vans.eu/vans_premium.

Materiał prasowy

Źródło: Vans Premium Classics - ulepszona konstrukcja dla Twojego codziennego komfortu