Paktofonika

i

Autor: Fot. NOTE THE NOTE

Koncerty 2024

Paktofonika zagra po raz pierwszy na Torwarze w swojej 20-letniej karierze! Tego nie można przegapić!

2024-03-25 12:08

W ramach tego niezwykłego wydarzenia Rahim i Fokus przeniosą Was w “hip-hopową podróż do przeszłości”. Po nostalgicznych występie Paktofoniki w katowickim Spodku, legendarny hip-hopowy skład przyjedzie do Warszawy. Historia dzieje się na Waszych oczach. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio ESKA i Eska ROCK.

Katowicka Paktofonika to skład założony w 1998 roku przez dwójkę artystów: Rahima i Magika, do których, niewiele później, dołączył Fokus. Mając w dyskografii jedynie dwa studyjne albumy szybko osiągnął status kultowego. Najważniejszym dziełem PFK jest wydana w 2000 roku, ponadczasowa “Kinematografia”, której premiera została naznaczona tragiczną śmiercią Piotra „Magika” Łuszcza. Oficjalny pożegnalny koncert zespołu odbył się w 2003 roku w ikonicznym Spodku. Po dwóch dekadach, Wojciech „Fokus” Alszer i Sebastian „Rahim” Salbert postanowili przywołać i uczcić ten niesamowity moment w historii Paktofoniki. W końcu to jeden z absolutnych klasyków polskiego hip-hopu, którego słucha się po dziś dzień. Bez podziału na pokolenia i szkoły – “Kinematografia” to przecież dzieło bezczasowe. “Pomimo prawie 25 lat pewne rzeczy się nie starzeją i pozostają uniwersalne” – zaznacza Rahim w wywiadzie promującym nadchodzące wydarzenie.

Koncerty Paktofoniki to niezapomniane wydarzenie

“Hip-Hopowa Podróż do Przeszłości” będzie prawdziwą kapsułą czasu. Wyjątkowe wydarzenie zostanie rozbudowane względem tych, które odbyły się w ostatnich latach, w tym niezapomniany koncert w katowickim Spodku. W udzielonym dla nas wywiadzie Rahim wspomina: “tamto wydarzenie miało pierwiastek magiczny, czego efektem są plany na kolejne”. Zapowiada się spektakularne muzyczne widowisko - pojawią się liczni goście, którzy przeniosą nas do przełomu milleniów. 

Znani raperzy sprzed lat. Jeśli masz 30 lat i więcej, to możliwe, że dorastałeś przy ich muzyce!

“Kluczem doboru gości był fakt, że Paktofonika stała się dla nich inspiracją, punktem odniesienia, a “Kinematografia” ważną płytą”- podkreśla Fokus. Całość będzie bogata w materiały archiwalne, które sprawią, że doświadczenie nabierze jeszcze bardziej immersyjnego charakteru. “Liczmy, że znowu uda nam się zaskoczyć. To będzie wciągający performance” – komentuje Rahim.

Paktofonika na Torwarze

Już niebawem zostaną ujawnieni artyści, którzy uświetnią koncert Paktofoniki na Torwarze, zabierając nas wspólnie z Fokusem i Rahimem w nostalgiczną podróż. W “warszawskim śnie” towarzyszyć im będą nie tylko najbliżsi przyjaciele i współpracownicy, ale też różne pokolenia fanów, którzy wychowywali się lub przekazywali zajawkę na śląski hip-hop kolejnym generacjom. Cytując klasyka: “lepiej być nie może”.

Wydarzenie na Torwarze to więcej niż zwykły koncert, więcej niż sentymentalna powrót.  “Hip-Hopowa Podróż do Przeszłości” będzie przemyślaną, doskonale wyreżyserowaną pełną potężnego ładunku emocjonalnego produkcją, jak zapewniają Rahim i Fokus: “chcemy dostarczyć fanom niepowtarzalnego widowiska”.

Paktofonika w Warszawie - bilety

Kiedy? 3 listopada 2024 roku. Gdzie? COS TORWAR WARSZAWA, ul. Łazienkowska 6A

Start sprzedaży biletów już 20 marca o godzinie 12:00 wyłącznie za pośrednictwem platformy eBilet.pl. Szczegóły znajdują się pod linkiem: 

PAKTOFONIKA Hip-Hopowa Podróż do Przeszłości | Koncerty Hip Hop i Rap | bilety na eBilet.pl