Łona

i

Autor: Materiały prasowe

"TAXI"

Zgarnęli trzy Fryderyki, a teraz prezentują pełną wersję nagrodzonego albumu. Łona i spółka w formie!

2024-04-04 9:17

Album „TAXI” tria Łona x Andrzej Konieczny x Kacper Krupa wydany nakładem Def Jam Recordings Poland jesienią 2023 roku w wyjątkowej wersji LIMITED, wcześniej dostępnej tylko w ściśle limitowanym preorderze, doczekał się premiery na wszystkich platformach streamingowych.

Ich debiutancki materiał opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich trzech dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uważnością dokumentalisty; w tekstach sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, jest osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum, jest wreszcie poetyka nocy obecna w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy.

Znani raperzy sprzed lat. Jeśli masz 30 lat i więcej, to możliwe, że dorastałeś przy ich muzyce!

Album znalazł się na listach podsumowań „najlepszych albumów roku 2023”, największych polskich mediów i dziennikarzy (Tygodnik Polityka, Gazeta Wyborcza, NEWONCE, Tuba.FM, Onet.pl, Interia Muzyka, Czwórka Polskie Radio).

Natomiast tydzień temu otrzymał najważniejszą nagrodę w polskiej branży muzycznej - Fryderyk, w kategoriach Album Roku Hip Hop, Zespół Roku oraz Teledysk Roku - „BYM POSZEDŁ” w reżyserii Krzysztofa Kiziewicza, który wcześniej otrzymał nagrodę PL Music Video Awards za najlepszy teledysk roku w kategorii Hip-Hop.

W ramach podziękowań artyści postanowili upublicznić w streamie limitowaną edycję albumu, zawierającą trzy dodatkowe utwory, dwa wyjątkowe remixy autorstwa Magiery i mulberry complex oraz piosenkę „AORTA” z tekstem Jacka Budynia Szymkiewicza, będąca pożegnaniem zmarłego dwa lata temu wokalisty legendarnej grupy Pogodno, w wykonaniu Izy Polit.

Łona x Konieczny x Krupa czyli kooperacja legendarnego szczecińskiego rapera z muzykami ze składu Siema Ziemia, rozpoczyna wiosenną trasę koncertową, zespół w pierwszej kolejności odwiedzi Opole (05.04), następnie Zieloną Górę (20.04) i Toruń (28.04). Na koncertach tria można się spodziewać żywych instrumentów, niebanalnych tekstów i ciekawych anegdot, a wszystko to między hip-hopem, jazzem i elektroniką. Bilety dostępne w sprzedaży na: goingapp.pl