Łona Popkillery 2024

i

Autor: AKPA

Popkillery 2024

To nie Taco Hemingway ani nie Szpaku. To on został raperem roku!

2024-04-04 21:48

Trzeba przyznać, że Popkillery 2024 wywołały wiele emocji wśród fanów hip-hopowej sceny. Lista nominowanych w kategorii "Raper roku" była naprawdę mocna i zdecydowanie trudna, by wybrać tego jedynego. Nagroda gremium to niezła niespodzianka. Łona zdobył tytuł "Rapera roku".

Gala Popkillerów 2024 to największe święto gwiazd i fanów hip-hopowej sceny. To jedna z najważniejszych imprez w polskim rapie. Nagrody zostały wręczone w ponad 30. kategoriach. Nominowanych w kategorii "Raper roku" było 5. artystów. Zwycięzca mógł być tylko jeden, a został nim... Łona.

Popkillery 2024 - Kto zgarnął główne nagrody?

Łona został Raperem roku

Na gali Popkillery 2024 Łona pokonał innych nominowanych i zgarnął aż dwie nagrody. Album Roku przyznany przez gremium oraz tytuł Rapera roku - powędrował w jego ręce. "W tym roku świętuje 25-lecie twórczości… i wciąż nie zwalnia tempa. Legenda sceny, błyskotliwie komentująca rzeczywistość. Raperem Roku według Gremium zostaje Łona!" - czytamy na Instagramie Popkillerów. Trzeba jednak przyznać, że to prawdziwy "weteran" hip-hopowej sceny. Nominowani przez gremium w kategorii "Raper roku" to: Kuban, Łona, Oki, Szpaku oraz Taco Hemingway. Warto jednak zaznaczyć, że nagrodę "Rapera roku", którą przyznała publiczność, powędrowała do Szpaka. Niektórzy potraktują tę nagrodę jako "nagrodę pocieszenia", a inni powiedzą, że to uznanie publiczności, jest najważniejsze. Taco Hemingway również nie wyszedł z pustymi rękami. Statuetkę odebrał w kategorii "Albumu roku", która została przyznana przez publiczność. W tej kategorii zostawił w tyle Avi'ego, club2020 oraz Szpaka & Kubi Producenta.

Zgarnęli trzy Fryderyki, a teraz prezentują pełną wersję nagrodzonego albumu. Łona i spółka w formie!

Adam Bogumił Zieliński to znany szerszemu gronu Łona - polski raper, producent muzyczny, autor tekstów oraz prawnik. Urodził się 21 maja w 1982 roku w Szczecinie. Na swoim koncie ma 9 albumów studyjnych. Do najbardziej popularnych utworów należą: "Błąd", "Gdzie tak pięknie", "Hip-Hop Non Stop", "Patrz szerzej", "Nie jest dobrze", "Nic z tego nie będzie", "Reż tę herbę", "Kimaj" czy "Co tam, mordo?".